Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika – Łukasz Kocewiak

21 lutego 2018 @ 19:00 - 22:00

Darmowy

AconcaguaPodczas spotkania wybierzemy się w pełną zaskakujących przygód podróż przez kontynenty, do najdalszych zakątków świata, gdzie majestatyczne, ośnieżone wierzchołki szczytów górują ponad bezludnymi lub zamieszkałymi przez koczowników dolinami.

Sprawdzimy, jak kumys (alkohol z mleka klaczy) wpływa na proces aklimatyzacji tuż przed wejściem na Pik Lenina, czy warto wynająć nepalskiego przewodnika na wyprawę na szczyty w Sanktuarium Annapurny, jak jest wspinać się w kruchej skale po afgańskiej stronie Hindukuszu, czy może jednak warto wybrać się samemu na Aconcaguę i dlaczego warto zaszyć się w igloo między lodowcami na Denali.

Będziemy zmagać się z trudami aklimatyzacji, wspinaczki i wysiłkiem podczas wypraw na Singu Chuli, Denali, Aconcaguę, Pik Lenina i Noszak. Wyprawa w góry wysokie – oczywiście taka bez wsparcia komercyjnych agencji turystycznych – wymaga sporego przygotowania. Składają się na to: kompletowanie ekwipunku, trening fizyczny, formalności związane z pozwoleniami i wizami, przestudiowanie obranej trasy, analiza ryzyka w górach i w podróży, ubezpieczenia, szczepienia, transport itp. Im lepiej się przygotujemy i im więcej wiarygodnych informacji zdobędziemy zawczasu, tym mniejsze ryzyko niepowodzenia oraz nieplanowanych kosztów. Poza tym każda wysoka góra ma swoją specyfikę, coś charakterystycznego. O tym wszystkim porozmawiamy.

Zapraszamy na ekscytującą dyskusję o tym, jak zorganizować samodzielnie i odpowiedzialnie wyprawę w góry wysokie. Po spotkaniu powinniśmy być w stanie odpowiedzieć sobie ba pytanie, czy takie ekspedycje są dla nas. Dodatkowo różne ciekawostki i nieplanowane okoliczności lub wydarzenia z wypraw niejednokrotnie doprowadzą nas do śmiechu.

W trakcie spotkania będziemy też odrobinę rozmawiać o Aconcagui i książce z solowego wejścia zatytułowanej „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”. Po spotkaniu będzie można zakupić egzemplarz z dedykacją i porozmawiać z autorem.

Łukasz:
Entuzjasta gór i górskich przygód, podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Kaukaz, Pamir, Hindukusz. Na co dzień z pasją i nieprzerwanie od siedmiu lat prowadzi bloga podróżniczego Kartka z Podróży (www.kartkazpodrozy.pl). Autor książki o solowym wejściu na Aconcaguę, najwyższy szczyt półkuli południowej, zatytułowanej „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”. Z wykształcenia inżynier elektryk, który zajmuje się badaniem harmonicznych i drgań chaotycznych. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy budowie wielkich farm wiatrowych na wodzie. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pchają go konsekwentnie do realizowania coraz to ciekawszych projektów. Od wielu lat wspina się w naszych polskich Tatrach oraz w górach wysokich na całym świecie. Zrealizował między innymi takie projekty jak: wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi; wyprawa na Uszbę, Pik Lenina, Noszak, Denali; 16.ooo km pociągiem przez Azję.

Regulamin i zasady obowiązujące podczas spotkań podróżniczych w Klubie Namaste

– na spotkania wstęp jest bezpłatny, ale każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu zobowiązana jest do zakupu w naszym barze za minimum 10 zł ( przy wejściu do lokalu każda osoba opłaca wejściówkę w kwocie 10 zł, która w całości jest do wykorzystania w naszym barze.
– zakaz wnoszenia i spożywania własnych napojów, alkoholu oraz jedzenia
– podczas prezentacji obowiązuje cisza
– w przypadku zapełnienia dwóch sal pokazowych mamy prawo do zamknięcia lokalu i nie wpuszczaniu kolejnych osób
– osoby nie stosujące się do naszego regulaminu zostaną wyproszone ze spotkania
– na specjalne wydarzenia obowiązuje bilet wstępu i do tych wydarzeń każdorazowo ustalone są zasady i regulaminy
– na 45 minut przed pokazem nie wszystkie pozycje z naszego menu będą dostępne

Życzymy wszystkim pozytywnych wrażeń ze spotkań podróżniczych i motywacji do wyjazdów

Szczegóły

Data:
21 lutego 2018
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/554138851604957/

Organizator

Kartka z podróży
Strona internetowa:
https://kartkazpodrozy.pl/

Miejsce

Klub Podróżników – Namaste
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, 40-082 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://namaste.katowice.pl/