Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Drzewa, które wybrały Tatry/ Beata Słama i Tomasz Skrzydłowski

10 października 2018 @ 18:00 - 20:00

Darmowy

Obraz może zawierać: na zewnątrzZapraszamy na spotkanie z niezwykłą książką i jej niezwykłymi Autorami – już za niedługo w Bonobo porozmawiamy o DRZEWACH, KTÓRE WYBRAŁY TATRY i zainspirowały Beatę Słamę i Tomasza Skrzydłowskiego do napisania tej pięknej i ciekawej książki.

Dama Lasów – brzoza, Pan Wielkiej Tatrzańskiej Trójcy – buk czy Przyjaciółka Człowieka – sosna to tylko kilka ze wspaniałych drzew, które zostały przedstawione w książce wydanej przez Wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego, subtelnej opowieści o relacji drzew z górami i człowiekiem. Tatry – choć maleńkie powierzchniowo, to jednak niezwykłe góry w środku Europy. Mimo surowego klimatu i trudnych warunków zadomowiło się tu kilkanaście gatunków drzew. Autorzy „O drzewach, które wybrały Tatry” w ujmujący sposób pokazują, czym są i mogą być rośliny dla człowieka. Tym, co czyni książkę Skrzydłowskiego i Słamy szczególnie poruszającą, jest przedstawienie bliskiej relacji natury z człowiekiem. Niejednokrotnie turyści, podążając ku tatrzańskich szczytom, nie zwracają uwagi na to, co rośnie wokół. Warto jednak zatrzymać się i spojrzeć w górę, na korony drzew, to widok nad widoki – misterny ażur gałęzi, prześwietlone słońcem liście niczym sklepienie katedry.

Książka ma cztery warianty okładki. Tak, jak drzewa wybrały Tatry, tak czytelnik może wybrać drzewo, które zostanie jego własnym patronem tej opowieści. W publikacji znalazło się ponad sto znakomitych zdjęć, zarówno tych współczesnych autorstwa fotografów przyrody, jak i obrazów archiwalnych.

O autorach:

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą książką i jej niezwykłymi Autorami – już za niedługo w Bonobo porozmawiamy o DRZEWACH, KTÓRE WYBRAŁY TATRY i zainspirowały Beatę Słamę i Tomasza Skrzydłowskiego do napisania tej pięknej i ciekawej książki.
Dama Lasów – brzoza, Pan Wielkiej Tatrzańskiej Trójcy – buk czy Przyjaciółka Człowieka – sosna to tylko kilka ze wspaniałych drzew, które zostały przedstawione w książce wydanej przez Wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego, subtelnej opowieści o relacji drzew z górami i człowiekiem. Tatry – choć maleńkie powierzchniowo, to jednak niezwykłe góry w środku Europy. Mimo surowego klimatu i trudnych warunków zadomowiło się tu kilkanaście gatunków drzew. Autorzy „O drzewach, które wybrały Tatry” w ujmujący sposób pokazują, czym są i mogą być rośliny dla człowieka. Tym, co czyni książkę Skrzydłowskiego i Słamy szczególnie poruszającą, jest przedstawienie bliskiej relacji natury z człowiekiem. Niejednokrotnie turyści, podążając ku tatrzańskich szczytom, nie zwracają uwagi na to, co rośnie wokół. Warto jednak zatrzymać się i spojrzeć w górę, na korony drzew, to widok nad widoki – misterny ażur gałęzi, prześwietlone słońcem liście niczym sklepienie katedry.Książka ma cztery warianty okładki. Tak, jak drzewa wybrały Tatry, tak czytelnik może wybrać drzewo, które zostanie jego własnym patronem tej opowieści. W publikacji znalazło się ponad sto znakomitych zdjęć, zarówno tych współczesnych autorstwa fotografów przyrody, jak i obrazów archiwalnych.

O autorach:

Tomasz Skrzydłowski – doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (studia magisterskie) oraz Wydziału Leśnego AR w Krakowie (studia doktoranckie). Jego zainteresowania zawodowe i prywatne są ściśle związane z przyrodą, w szczególności ekologią i hodowlą lasu, botaniką, herpetologią oraz ornitologią.

Beata Słama – redaktorka i dziennikarka, warszawianka, która wybrała Zakopane. Jeździ na nartach, wspina się i wędruje po górach. Współpracowała z czasopismami „Taternik” i „Góry”, obecnie recenzuje książki dla kwartalnika „Tatry”. Prowadzi na Facebooku stronę Górski Dom Kultury poświęconą literaturze i sztuce związanej z górami.

Szczegóły

Data:
10 października 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2184062358518151/

Organizator

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
Email:
bonobo@bo-no-bo.pl
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49

Miejsce

Bonobo Ksiegarnia Kawiarnia Podróżnicza
Mały Rynek 4
Kraków, Małopolska Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49