Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kaukaz Południowy i… Rosja z PolakoGruzinem

22 lutego 2018 @ 19:00 - 20:30

Darmowy

Zdjęcie użytkownika Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza.

Kaukaz Południowy to nie tylko bardzo popularna Gruzja, to także Azerbejdżan i Armenia, trzy demokratyczne kraje, położone na południe od pasma Wysokiego Kaukazu. Żeby lepiej zrozumieć jeden z nich trzeba koniecznie odwiedzić sąsiedni i często kompletnie zmienić perspektywę, a nawet uważać, co się mówi lub gdzie się idzie, bo ktoś nieustannie słucha i patrzy. Zapraszam w podróż po kilku różnych wymiarach kaukaskiej rzeczywistości, do miejsc, gdzie przenikają się wizje i marzenia mieszkańców Baku, Erywania i Tbilisi, gdzie wspólna historia tak samo mocno jednoczy, jak i dzieli, a poszukiwanie prawdy wymyka i rozmywa się jak sen. Szukając nieuchwytnego trafimy do Tuszetii i Gobustanu, do Geghard i do Uszguli, do Wewnętrznego Miasta i do Swanetii, a także do Sankt Petersburga i do Moskwy.

Spotkanie z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim, podróżnikiem, blogerem i vlogerem o gruzińskich korzeniach, autorem ponad 100 artykułów o Gruzji i ponad 40 filmów na YT o Kaukazie i Rosji, pilotem i organizatorem wycieczek na Kaukaz, do Azji Centralnej i do Rosji, właścicielem firmy turystycznej Tamada Tour oraz marki wina – Nodari Wine, dzielącym życie między Polskę, a Gruzję od 2007 roku, od 2014 roku mieszkającym na stałe w Tbilisi.

Spotkanie będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim, absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem.

FB www.facebook.com/polakogruzin
FB www.facebook.com/tamadatour
FB www.facebook.com/nodariwine
YT www.youtube.com/channel/UCzfZiwcbfC9hK_uYq3xxKxA
INSTA www.instagram.com/polishgeorgian

Szczegóły

Data:
22 lutego 2018
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1972432596409059/

Organizator

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
Email:
bonobo@bo-no-bo.pl
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49

Miejsce

Bonobo Ksiegarnia Kawiarnia Podróżnicza
Mały Rynek 4
Kraków, Małopolska Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49