Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kolosowe spotkania w Dworku – Anatomia Góry

2 lutego 2019 @ 17:00 - 20:00

Darmowy

Obraz może zawierać: niebo, góra, na zewnątrz i przyrodaZapraszamy na spotkania z Rafałem Fronią “Anatomia góry K2” odsłaniające kulisy Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną zdjęcia i filmy z wyprawy.

Rafał Fronia, opowie o tym jak zdobywał zimą K2, dlaczego się nie udało i czy to w ogóle jest to możliwe.

Spotkanie z Rafałem Fronią, podróżnikiem, maratończykiem, himalaistą, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego himalaizmu. Uczestniczył w wielu wyprawach w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu czy Baruntse, zdobył Gaszerbruma II i Lhotse. Zasłynął dziennikami pisanymi z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, a potem powstała „Anatomia Góry. Na szczyt i z powrotem” – pozycja obowiązkowa dla fascynatów gór. Jest to opowieść o himalaizmie, przygodach, tragediach, sukcesach oraz próba odpowiedzenia na pytanie które zadaje sobie tak wielu „zwykłych” ludzi: Dlaczego mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa setki odważnych co roku próbują swoich sił w wyprawach na ośmiotysięczniki?

To już tradycja…. Raz w miesiącu, w sobotnie popołudnie o godzinie 17.00, sala teatralna wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.

Spotkania prowadzi Janusz Janowski. Pomysłodawca Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz Kolosów i ich dyrektor, od początku aż do dzisiaj odpowiedzialny za ich program oraz strategię rozwoju. Organizator kilkudziesięciu imprez podróżniczych.

Szczegóły

Data:
2 lutego 2019
Czas:
17:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/552238328588257/

Organizator

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Strona internetowa:
https://dworek.eu

Miejsce

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Papiernicza 2
Kraków, Małopolskie 31-221 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://dworek.eu