Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wielki Szlak Himalajski w Krakowie / Bartosz Malinowski

3 września 2018 @ 19:00 - 20:30

Darmowy

Zdjęcie użytkownika Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza.

Wybierz się z nami na Wielki Szlak Himalajski!!! 
W ramach nowego cyklu „OD PODRÓŻY DO KSIĄŻKI „, realizowanego dzięki Fundacji Miasto Literatury, zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Malinowskim, który opowie o trekkingu przez Himalaje Nepalu, Indii i Kaszmiru i o książce, która z podróży się zrodziła :-).

Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019 – Nepal, Kaszmir & Indie

Para podróżników Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski od 2015 r. realizuje projekt przejścia kolejnych pasm Himalajów, znany pod nazwą Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019. W pierwszym jego etapie przeszli w ciągu 120 dni 1700 km wymagających, miejscami niemal nieprzebytych szlaków Nepalu. W drugim etapie – między czerwcem a październikiem 2017 r. – ruszyli w góry ciągnące się przez Kaszmir i Indie. 

Trasa drugiego etapu przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego to wędrówka, w której bardzo rzadko spotyka się turystów, lecz także nie spotyka się prawie miejscowej ludności. Trawers indyjskich Himalajów, jak się okazało, to przygoda pełna zwrotów akcji, bogata w zachwyty nad pięknem krajobrazów, ale też obfitująca w trudy codziennego życia długodystansowego trekkera. Trasa przez Himalaje Kaszmiru i Indii nie jest oficjalnie wytyczona ani oznaczona w terenie, więc podróżnicy co chwilę musieli się decydować na wybranie właściwej drogi. Nawigowane wiązało się więc ze stosowaniem sztuczek takich jak tropienie szlaków karawan, odszukiwanie słabo widocznych ścieżek lub schodzenie w dół rzek, nad którymi znajdowały się osady. Brak wyraźnej drogi nie był jedynym problemem. Na podróżników czekały szczeliny na lodowcach i spływające z nich lodowate rzeki, które
pozbawione są jakichkolwiek mostów. Problemem był także brak łączności ze światem. Zakaz używania w Indiach telefonów satelitarnych sprawił, że Polacy mogli polegać tylko na sobie, a ryzyko związane z przedsięwzięciem musiało być wkalkulowane i zaakceptowane jeszcze przed startem wyprawy. Obecnie Asia i Bartosz planują kolejne etapy Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Bhutanie i Pakistanie. 
Więcej informacji: http://wielkiszlakhimalajski.pl/
https://www.facebook.com/wielkiszlakhimalajski/

Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski spotkali się w 2008 r. w
Patagonii. Od tamtej pory podróżują razem i wspólnie realizują ambitne cele trekkingowe. W zgodzie z własną wizją podróżowania, nie stawiają na zdobywanie szczytów lub bicie rekordów. Sensem ich podróżowania jest kontakt z górami, przyrodą oraz autentyzm doświadczeń, jaki on daje. Na przełomie 2015 i 2016 roku zrealizowali przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego w górach Nepalu. Przez 120 dni pokonali ok. 1700 km bez wsparcia kucharzy, tragarzy i przewodników. W 2017 r. przetrawersowali Himalaje od Kaszmiru na zachodzie po Nepalską granicę na wschodzie. Już teraz planują kolejny etap i organizują wyprawę do Bhutanu. W 2017 r. wydawnictwo Bezdroża opublikowało ich książkę “Wielki Szlak Himalajski”. Jest to opowieść o pierwszych Polakach, którzy pokonali ten wymagający szlak. Dziesiątki wypraw sprawiły, że dziś są specjalistami od trekkingu w najbardziej odludne i wymagające trasy trekkingowe.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. „Krakowskie księgarnie na medal”.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa

Szczegóły

Data:
3 września 2018
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/168384967352616/

Organizator

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
Email:
bonobo@bo-no-bo.pl
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49

Miejsce

Bonobo Ksiegarnia Kawiarnia Podróżnicza
Mały Rynek 4
Kraków, Małopolska Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://bo-no-bo.pl/?page_id=49