O NAS

KIM JESTEŚMY?

“Trzej muszkieterowie,  trzy kolory, trzech panów w łódce.

To nie zbieg okoliczności, że sztuki składają się z trzech aktów, słynne cytaty – z trzech myśli, a dowcipy mają trzech bohaterów.

Trzy to cyfra magiczna. Jeśli ją dobrze wykorzystasz, zdziałasz cuda.”

Joanna Wyrczak-Bakier

A teraz do rzeczy.

Dawno, dawno temu, kiedy Jane Fonda (kliknij nawet jeśli znasz ;)) była na topie.. Nie! To nie było, aż tak dawno!

Kilka lat temu poznałyśmy się na sali fitness. Fikanie, podrzucanie sztangi, wylewanie siódmych potów spowodowały, że się zaprzyjaźniłyśmy! Wspólni znajomi, wspólne wyjścia, urodziny, a nawet wakacje. Splot wydarzeń życiowych spowodował, że każda z nas wybrała indywidualnie aktywny kierunek.

Wierzymy, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
W rok 2017 weszłyśmy z energią i pozytywnym nastawieniem, nie wiedząc jeszcze co tak naprawdę szykuje nam los. Korona Półmaratonów Polskich, ekstremalne rowerowe zjazdy, aktywność górska biegowa i turystyczna. To właśnie dzięki tym czynnościom, którymi można wypełniać sobie codzienność, przekraczanie własnych granic stało się przyjemnym wyzwaniem, poznawanie nowych ludzi i miejsc miłym dodatkiem, a nasza przyjaźń i zapał motywacją do działania. Z tego wszystkiego i dla tego powstał wspólny projekt Nogami do góry.

JAKI JEST NASZ CEL?

Głównym naszym celem na przyszły rok 2018 jest zdobycie 28 szczytów Korony Gór Polski. O własnych siłach pokonać w sumie około 30 tysięcy metrów n.p.m. wchodząc na najwyższe szczyty Polskich Gór.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy odrobinę nie podniosły poprzeczki. Wszystkie nasze pasje życia gdzieś się ze sobą łączą, dlatego mamy w planie zdobyć Koronę na różne sposoby. Na przykład podczas zawodów biegowych, tych zwykłych, charytatywnych czy upamiętniających ważne wydarzenia oraz ludzi, czy wchodząc nocą na szczyt i obserwować jak nowy dzień budzi się do życia, a innym razem patrzeć jak słońce znika za linią horyzontu.

Inny cel, równie ważny, to integracja i poznawanie dobrych ludzi, którzy kochają góry, a brak im motywacji, towarzystwa czy środków do spełniania swoich małych marzeń. Naszą przyjaźń umocniły góry, mamy wspólnie tyle możliwości i chęci, że grzechem byłoby się tym nie podzielić.

 

W myśl zasady góry są środkiem, celem jest człowiek powtarzamy sobie często: „Co się wzięło od gór, powinno się i tak oddać ludziom.” Władysław Krygowski

Zostań z nami! Bądź częścią przygody!

To jest blog o tym jak się zatrzymać, cieszyć z małych rzeczy i z tego co nas otacza, o wszystkim co piękne i osiągalne.

#dowhatyoulove #liveinthemoment #enjoythelittlethings

Kliknij w obrazek i poznaj nas lepiej…