Winter Trail Małopolska

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA

Kolejna edycja Winter Trail Małopolska zbliżała się wielkimi krokami.  Bez większego wahania zgodziłyśmy się po raz 3 dołączyć do przemiłej ekipy organizującej ten wyjątkowy bieg.

15 grudnia punktualnie o 7:00 stawiamy się między Lubniem, a Kasiną Wielką nad rzeką Raba.  To miejsce naszego punktu odżywczego, którego jesteśmy gospodarzami. W tak miłych, zimowych okolicznościach przyrody rozstawiamy stoły z artykułami spożywczymi, a Łukasz rozpala ognisko, w którym niebawem będą piekły się ziemniaki dla biegaczy. Trochę kolorowej dekoracji, motywująca muzyka w tle, ciepła herbata i mnóstwo słów otuchy sprawiają, że mimo mrozu jest nam naprawdę ciepło.

Do naszego punktu zbiegają biegacze z 3 dystansów: 105 km, 64 km i 45 km. Zmarznięci, ale nadal mocno zmotywowani, z uśmiechami na twarzy zatrzymują się aby uzupełnić bidony i przegryźć coś ciepłego. Niektórzy przedłużają ten moment odpoczynku jak tylko się da. Bo tu u nas ciepło 😉 , a kilka kroków dalej – mróz. Przed nimi Szczebel, czyli ulubiona góra organizatora, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i zebrać siły przed stromym podejściem.  Niektórzy musieli wbiegać na niego aż dwa razy. Mówi się, że jak pokonasz Szczebel, pokonasz wszystko! I wiemy, że tak jest. Z ciepłymi brzuszkami, rozgrzani od ogniska, najedzeni ziemniakami ruszają dalej. To ich 32 kilometr. Dla jednych to już prawie koniec, dla innych to dopiero początek.

Ten zimny grudniowy dzień, okazał się być ciepły i przepełniony wieloma uśmiechami.

Cieszymy się, że mogłyśmy być częścią tak fajnego wydarzenia biegowego. Będziemy wspierać, promować i polecać jak tylko umiemy najlepiej. 

Ultra Trail Małopolska & Fundacja 4 alternatywy – do następnego razu!

Nogami do Góry